Camila Cabello foli për ‘luftën e saj të vazhdueshme’ me imazhin e trupit nën mikroskopin e të famshmëve dhe se si i jep përparësi shëndetit të saj mendor në një intervistë të re të martën.

25-vjeçarja tha se pamja e mrekullueshme para kamerës ndonjëherë përgënjeshtron atë që duhej për të arritur atje, duke pranuar se ajo ‘ka kaluar kohë të keqe’.

Në bisedën e saj me People, Cabello tha se shikon shembujt e vendosur nga shoqja e saj Selena Gomez, për të cilën ajo mendon se është ‘një person me vlera të mëdha’ për t’u imituar.

Foto: Instagram

“Njerëzit shpesh mund t’i shikojnë këto foto të të famshmëve dhe duan të ndryshojnë dietën e tyre ose të aspirojnë për këtë. Mendova se ishte e rëndësishme për mua të thosha, ‘Hej, kjo nuk është domosdoshmërisht diçka për të aspiruar. Mund të dukem në një farë mënyre, por kam kaluar shumë kohë të keqe dhe kjo nuk është një gjë e mirë”, tha ylli i popit.

Victoria's Secret prezanton Camila Cabellon si imazh në fushatën e parë të bukurisë dygjuhëshe Victoria's Secret prezanton Camila Cabellon si imazh në fushatën e parë të bukurisë dygjuhëshe

Duke shtuar: “Unë nuk kam një zgjidhje dhe jam duke luftuar me të gjatë gjithë kohës, edhe pas atij postimi. Në Met Gala, unë gjithashtu luftova me të. Është një luftë gjithnjë e pranishme dhe mendoj se shumë gra ndihen kështu”.

Foto: Instagram

Këngëtarja pranoi se ajo shpesh e krahason veten me gra të tjera që sheh në rrjete sociale dhe fshin përkohësisht aplikacione si Instagram dhe TikTok për të hequr negativitetin. Cabello ka qenë e hapur për luftën e saj me ankthin dhe imazhin e trupit dhe së fundmi ka zbuluar se ka bërë terapi të gjerë.

Bella Hadid tregon në detaje betejën e saj me depresionin, teksa kujton se iu desh të qëndronte në një institucion trajtimi për dy javë Bella Hadid tregon në detaje betejën e saj me depresionin, teksa kujton se iu desh të qëndronte në një institucion trajtimi për dy javë

Ylli ka marrë një mbështetje të madhe nga Selena Gomez, për të cilën ajo tha se People është “një shoqe vërtet e shkëlqyer dhe një person me vlera të mëdha”.

Foto: Instagram

Camila tha: “Ajo është super empatike, besnike dhe e ndershme. Ne kemi grupin tonë të vogël dhe shoqërohemi, dhe të gjitha bisedat tona janë reale. Ndjehem sikur ajo nuk po shtiret kurrë dhe nuk më duket sikur duhet të shtirem rreth saj. Këto janë miqësitë më të vlefshme”. /Telegrafi/