FFK-ja ka deleguar gjyqtarët për dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Gjyqtari kryesor për ndeshjen në mes Prishtinë dhe Llapit, i është besuar gjyqtarit Shpëtim Murtezit me asistentët Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj.

Ndërsa gjyqtari i katërt do të jetë Selim Isufi.

Kurse në ndeshjen Istogu – Dukagjini, drejtësinë do ta ndajë Genc Nuza i ndihmuar nga Edmond Zeqiri dhe Besnik Morina. Ndërkaq gjyqtari i katërt në këtë ndeshje do të jetë Besfort Kosumi.

Të dy ndeshjet do të zhvillohen të mërkurën (7 prill) nga ora 15:00.

Ndërsa ndeshjet e dyta kthyese zhvillohet me 21 prill. /Telegrafi/