Një burrë i acaruar dyshohet se u hakmor ndaj ish-gruas së tij duke hedhur në erë veturën e saj ndërsa ajo flinte në të me të dashurin e saj të ri.

Reklama

Sipas Daily Mail, përcjell Telegrafi, pamjet tronditëse të kamerave të sigurisë tregojnë se burri “i thyer” duke ecur nëpër një stacion karburanti – përpara se të hidhte një bombolë benzine të bërë – në një makinë në provincën Nakhon Si Thammarat, Tajlandë natën e 17 marsit.

Burri me këmishë të kuqe, i identifikuar nga policia si Niwat Chankaew, dyshohet se gjurmoi kamionçinën e ish-të dashurës së tij dhe shpërtheu nga inati pasi pa që ajo ishte me një burrë tjetër.

Reklama

Z. Chankaew atëherë thuhet se ishte kthyer me një koktej Molotov dhe e kishte hedhur atë te makina ish-i i tij dhe një burrë tjetër ishin duke fjetur ndërsa flakët përhapeshin shpejt në të gjithë automjetin.

Reklama

Por, siç bëhet e ditur më tej, gruaja Pattarapond Kongsidee, 26, shpëtoi me vetëm djegie të vogla.

Ajo i tha policisë se ata ndaluan në stacionin e karburantit për të pushuar ndërsa udhëtonin me të dashurin e saj të ri Suchart Suksakul, 38, kur ndodhi incidenti.

Ajo tha: “Ai ishte ish-burri im. Ne kemi një fëmijë së bashku, por unë u detyrova ta lë atë pasi mësova se po merrej me drogë”. /Telegrafi/

Reklama