LAJMI I FUNDIT:

Burrat u përkushtohen më shumë punës dhe miqve dhe më pak grave: Kjo është arsyeja pse ka kaq shumë beqarë

Burrat u përkushtohen më shumë punës dhe miqve dhe më pak grave: Kjo është arsyeja pse ka kaq shumë beqarë

Mënyra e jetesës së sotme, sipas gjeneratave të vjetra dhe të reja, është mjaft e shpejtë dhe reflektohet në sfera të ndryshme – nga puna, zakonet e deri te dashuria

Reklama

Edhe pse një studim i publikuar së fundmi në SHBA në lidhje me marrëdhëniet intime dhe dashurinë nuk lidhet drejtpërdrejt me ne, ai shqetësoi shumë dhe ngriti pyetjen – a mund të ndodhë me ne, nëse nuk ka ndodhur tashmë?

Më saktësisht, hulumtimi i ri ka treguar se meshkujt në të njëzetat kanë dy herë më shumë gjasa të jenë beqarë sesa femrat e së njëjtës moshë, transmeton Telegrafi.

Për shembull, në SHBA, aktiviteti seksual është më i ulëti në të tridhjetat. Një sondazh i kryer nga Qendra Kërkimore Pew shikoi statusin e marrëdhënieve të të rinjve në të 20-at në SHBA në vitin 2022, ku u zbulua se 30 për qind e të rinjve në vitin 2019 thanë se nuk kishin pasur marrëdhënie seksuale. Ekspertja britanike e marrëdhënieve Natalia Kobylkina iu përgjigj pyetjes, pse është kështu dhe çfarë çoi në të.

“Burrat shpenzojnë shumë kohë në punë, pasion, palestër dhe takime me miqtë. Gjithçka është më e lehtë sesa të takosh femra. Për shembull, ai mund të jetë i sigurt se nuk do të refuzohet në punën e tij dhe se kolegët e tij e pëlqejnë. Por nëse dëshiron të takojë një grua, duhet të bëjë përpjekje? Jo të gjithë meshkujve sot u pëlqen të gjejnë kohë për këtë”, shpjegon Natalia.

Natalia më pas shpjegoi se si ishte situata me gratë:

“Shumë gra fillojnë të tradhtojnë burrat dhe nëse gruaja është më e suksesshme se burri, ajo shpesh ndalon së respektuari atë. Ajo më mirë do të gjente një ‘burrë më të fortë’ që do ta ndezë atë”, thotë ekspertja.

Gjithashtu, ekziston edhe një arsye tjetër kyçe se përse interesimi për marrëdhënie po zvogëlohet vazhdimisht. Është pornografia! Më saktësisht, meshkujt preferojnë të shikojnë filma për të rritur sesa të kenë komunikim dhe marrëdhënie reale. Gjithashtu, edukimi dhe familja luan një rol kyç në të gjitha këto. Siç theksoi Natalia, shumë burra sot rriten në familje të divorcuara dhe kurrë nuk e kanë parë babanë e tyre të bëjë gjeste të caktuara romantike. Në fund, ekspertja ofroi një zgjidhje.

“Burrat duhet t’u kushtojnë kohë dhe vëmendje grave. Tregojini asaj se ajo është shumë e veçantë për ju, kaloni kohë së bashku, pyesni atë se çfarë i pëlqen”, këshilloi ajo. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Çiftet e lumtura grinden, por e dinë një rregull të artë që e mban martesën e tyre të sigurt

Çiftet e lumtura grinden, por e dinë një rregull të artë që e mban martesën e tyre të sigurt

Këshilla Lifestyle
Si të shpëtoni orkidetë që kanë filluar të thahen? Mos i hidhni, veproni hap pas hapi kështu

Si të shpëtoni orkidetë që kanë filluar të thahen? Mos i hidhni, veproni hap pas hapi kështu

Lule
Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Astrologji
Italia është mbretëresha e turizmit dhe për shkeljen e këtyre nëntë rregullave pasojnë dënime të rënda

Italia është mbretëresha e turizmit dhe për shkeljen e këtyre nëntë rregullave pasojnë dënime të rënda

Çfarë të vizitosh
Për t’iu shmangur: Katër lloje seksi të keq!

Për t’iu shmangur: Katër lloje seksi të keq!

Intimitet dhe Pasion
A bëjnë rrëmujë pëllumbat në tarracën tuaj? Ka mënyra efektive për t'i mbajtur në distancë

A bëjnë rrëmujë pëllumbat në tarracën tuaj? Ka mënyra efektive për t'i mbajtur në distancë

Kërshëri
Kalo në kategori