Mbretëresha e muzikës pop, Britney Spears dhe partneri i saj, trajneri i fitnesit, Sam Asghari, janë martuar.

Çifti u martua të enjten, më 9 qershor në një ceremoni në shtëpinë e tyre në Thousand Oaks në Los Angeles.

Këngëtarja është takuar me aktorin në tetor të vitit 2016 gjatë xhirimeve të projektit të saj muzikor “Slumber Party”.

Foto: Shutterstock

Biondja zyrtarizoi lidhjen në rrjete sociale në fund të vitit 2017, gjersa ata u fejuan në shtator të vitit 2021.

Për ditën e veçantë, Britney zgjodhi një fustan të bardhë Versace të punuar nga ikona e modës, Donatella Versace.

Nga ceremonia luksoze e deri tek të ftuarit: Gjithçka që duhet të dini për dasmën e Britney Spears dhe Sam Asghari Nga ceremonia luksoze e deri tek të ftuarit: Gjithçka që duhet të dini për dasmën e Britney Spears dhe Sam Asghari

Fustani saten duket i thjeshtë me prerje anash, ndërkohë që 40-vjeçarja zgjodhi një grim të thjeshtë e me flokë të lëshuara përpara fytyrës.

Reklama
Reklama

Foto: Shutterstock

Shkëlqimi i nuses u rrit më tej me bizhuteritë që peshonin 62 karat dhe ishin të gjitha nga Stephanie Gottlieb.

Sam në anën tjetër zgjodhi një kostum të mbyllët me një këmishë të bardhë e fjongo të zezë.

Foto: Shutterstock

Të porsamartuarit u larguan në orën 22:15 me një Rolls Royce. Në momentin që po largoheshin, të ftuarit rrethuan makinën e tyre me xixëllonja.

Kjo vlen të ceket se është martesa e tretë e Britney, pas asaj me Jason dhe Kevin. /Telegrafi/

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Foto: Backgrid

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock