LAJMI I FUNDIT:

Britania e Madhe mohon se flota ruse ka shtënë si paralajmërim në drejtim të luftanijes britanike

Britania e Madhe mohon se flota ruse ka shtënë si paralajmërim në drejtim të luftanijes britanike
Reklama

Britania e Madhe ka mohuar raportimet ruse, se ushtria e saj ka shtënë si paralajmërim mbi luftanijen britanike në Detin e Zi, shkruan BBC.

Ministri ruse e Mbrojtjes, ishte cituar të ketë thënë se luftanija HMS Defender ishte futur në territorin e ujërave ruse në afërsi të Krimesë së aneksuar nga Moska, derisa një anije patrulluese ka shtënë si paralajmërim – madje ka hedhur bomba nga aeroplani luftarak në drejtim të saj, transmeton Telegrafi.


Por, ministria britanike e Mbrojtjes, ka njoftuar se nuk ka pas të shtëna paralajmëruese mbi luftanijen HMS Defender. Madje ka shtuar se anija e tyre po lundronte në ujërat e Ukrainës.

Dramë në Detin e Zi, anija e flotës ruse dhe aeroplani luftarak me të shtëna paralajmëruese në drejtim të luftanijes britanike  
Lexo po ashtu Dramë në Detin e Zi, anija e flotës ruse dhe aeroplani luftarak me të shtëna paralajmëruese në drejtim të luftanijes britanike  

Sekretari britanik i Mbrojtjes, Ben Wallace, ka thënë se HMS Defender po kryente një rutinë “transitore” duke u futur në korridorin ndërkombëtar të trafikut ujor

“Si rutinë, anijet ruse ka qenë të informuara për stërvitjet në Detin e Zi. Nuk ka pasur të shtëna në drejtim të HMS Defender, dhe mbeten vetëm thashetheme se janë hedhur bomba në drejtimin tonë”, thuhet ndër tjera në kumtesë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Netanyahu thotë se luftimet kanë rifilluar pasi Hamasi shkeli planin e armëpushimit

Netanyahu thotë se luftimet kanë rifilluar pasi Hamasi shkeli planin e armëpushimit

Azia

"A mund të më lini të qetë? Ju lutem!" - Lavrov nxehet keq në samitin e OSBE-s në Shkup

Botë
Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Shpërthime të forta në Gaza, 32 të vdekur brenda tre orëve pas sulmeve të premten

Azia
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Vritet një gjeneral rus, u hodh në erë nga një shpërthim mine në Ukrainë - thonë burimet nga Kremlini

Evropa
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Kalo në kategori