Kombëtarja e Brazilit ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Meksikës në ndeshjen e vlefshme për 1/8-tën e Kupës së Botës “Rusia 2018”.

Reklama

Selecaot kanë fituar në ndeshjen e tyre përball Meksikës për të siguruar kalimin tutje në çerekfinale.

Golat në këtë fitore për kombëtaren braziliane u shënuan nga Neymar (55′) dhe Roberto Firmino (88′).

Brazili kalon në çerekfinale pas fitores ndaj Meksikës Brazili kalon në çerekfinale pas fitores ndaj Meksikës

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi anësor, Willian, i cili u notua me 9.3.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për dyshen e Meksikës, Chicharito dhe Hector Herrera, të cilët u vlerësuan me 5.9. /Telegrafi/

Brazil:

Meksikë: