Bordit të drejtorëve të Evertonit i është thënë që të mos marrë pjesë në ndeshjen e kësaj pasdite në shtëpi kundër Southampton për shkak të një “kërcënimi real dhe të besueshëm për sigurinë dhe sigurinë e tyre”.

Atmosfera në “Goodison Park” është bërë toksike në javët e fundit me Toffees në treshen e fundit në tabelë, dhe me mbështetësit të pakënaqur, pronari Farhad Moshiri dhe bashkë janë udhëzuar të qëndrojnë larg.

Kuptohet se mbështetësit e zemëruar kanë dërguar ‘mesazhe keqdashëse, kërcënuese’ në bordin dhe ka shqetësime se gjërat mund të bëhen të shëmtuara nëse ndonjë anëtar është në stadium, gjë që e sheh Evertonin të presë Southamptonin në fund të tabelës në një ndeshje vendimtare për mbijetesë.

Reklama

Pronari i Evertonit, Farhad Moshiri, i është thënë të mos marrë pjesë në ndeshjen e sotme kundër Southampton

Pas shmangies së ngushtë të rënies sezonin e kaluar, Everton e gjen veten duke u përballur me një tjetër luftë për mbijetesë këtë herë.

Reklama

Skuadra e Frank Lampard ka fituar vetëm tre ndeshje të ligës gjatë gjithë sezonit dhe nuk kanë arritur asnjë fitore që nga tetori.

Forma e tyre e tmerrshme i ka bërë ata të jenë në zonën e rënies, por tifozët duket se janë duke qëndruar prapa Lampardit për momentin dhe e kanë kthyer frustrimin e tyre drejt bordit.

Tifozët kishin planifikuar një protestë për të bërë të njohur zemërimin e tyre ndaj bordit të klubit, por një grup protestues tani ka lëshuar një deklaratë që konfirmon se kjo ide është anuluar.

Reklama

Deklarata thoshte: “Ne kemi vendosur të anulojmë protestën e sotme, ju lutemi qëndroni pas Frank (Lampard) dhe djemve”.

Evertoni përballet me Southamptonin nga ora 16:00. /Telegrafi/