LAJMI I FUNDIT:

Boletini vizitohet nga qindra qytetarë

Boletini vizitohet nga qindra qytetarë

Qindra qytetarë kanë marrë udhë drejt Boletinit për të vizituar Kullën e heroit kombëtar, Isa Boletini, për këtë 28 nëntor – 104 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, njofton Klan Kosova.

Reklama

Kjo kullë tashmë është bërë një vend simbol, prejse janë rikthyer eshtrat e heroit dhe po vizitohet çdoherë e më shumë nga shqiptarët gjithandej.

Nipi i Isa Boletinit, Gazmendi, ka thënë për Klan Kosovën se është mirë që po vizitohet ky vend nga shqiptarët gjithandej e më shumë dhe kështu duhet të vazhdohet.

Ndër mysafirët e shumtë në kullën e Isa Boletinit ka qenë edhe kryetar i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri.

Bahtiri deklaroi se “ky është vendi ku ka filluar ndryshim i historisë për shqiptarët dhe duhet të respektohet si i tillë”.

Rreth orës 12:00 pritet që në Boletin të mbërrije edhe një delegacion në krye me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli.

Në trend Lajme

Më shumë
Kryeministri i Kroacisë flet për situatën në veri, tregon se si e sheh qëndrimin e Kosovës në raport me Serbinë

Kryeministri i Kroacisë flet për situatën në veri, tregon se si e sheh qëndrimin e Kosovës në raport me Serbinë

Lajme
Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiqin, aleatët të na ndihmojnë në ndaljen e veprimeve destabilizuese të Serbisë

Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiqin, aleatët të na ndihmojnë në ndaljen e veprimeve destabilizuese të Serbisë

Lajme
Sveçla: Thirrjet për protestë në jug të Mitrovicës, të panevojshme dhe nuk i ndihmojnë Kosovës

Sveçla: Thirrjet për protestë në jug të Mitrovicës, të panevojshme dhe nuk i ndihmojnë Kosovës

Lajme
“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Lajme
Arrestohen tre serbë në Zveçan, bashkë me disa persona të tjerë ndalonin veturat në rrugë

Arrestohen tre serbë në Zveçan, bashkë me disa persona të tjerë ndalonin veturat në rrugë

Kronika e Zezë
Ish-ministri Rikalo dënohet me tri vjet burgim e ish-sekretari Halimi me 2 vjet e 6 muaj, të tjerët lirohen nga akuza

Ish-ministri Rikalo dënohet me tri vjet burgim e ish-sekretari Halimi me 2 vjet e 6 muaj, të tjerët lirohen nga akuza

Lajme
Kalo në kategori