LAJMI I FUNDIT:

Bogdani: Shqipëria duhet të bëjë lojë më agresive

Bogdani: Shqipëria duhet të bëjë lojë më agresive

Rezultati i miqësores ndërmjet Shqipërisë dhe Luksemburgut ka qenë befasues edhe për Erjon Bogdanin, ish-sulmuesin kuqezi që mban rekordin si golashënuesi më i mirë të të gjithë kohërave, me 18 finalizime në përfaqësuese.

Gjithsesi 40-vjeçari beson se kombëtarja mund të ketë nxjerrë mësimet e duhura nga kjo disfatë dhe të triumfojë në Izrael.


De Biasi: Shqipërisë i mungon vendosmëria që e ka pasur para Evropianit
Lexo po ashtu De Biasi: Shqipërisë i mungon vendosmëria që e ka pasur para Evropianit

“Në fakt unë i pashë vetëm 20 minutat e para që më dhanë përshtypjen se skuadra jonë do të fitonte. Në fund rezultati ishte befasues edhe për mua. Shpresoj që në Izrael të luajmë më mirë dhe të fitojmë”, ka thënë Bogdani, citon SuperSport.

Ai mendon se kuqezinjtë duhet të kthehet te karakteristikat e tyre për të luajtur mirë në të ardhmen.

“Shqipëria duhet të luajë me grintë, sepse nuk ka lojtarë cilësorë si Spanja apo Italia. Duhet të bazohemi të karakteristikat tona, të luajmë me grintë dhe egërsi, sepse ato na kanë dhënë sukses”, është shprehur ish-sulmuesi.

Pyetjes nëse Gianni De Biasi do të largohet pas ndeshjes ndaj Izraelit, Bogdani iu përgjigj me diplomaci: “Kjo është pyetje për trajnerin, jo për mua. Unë jam vet trajner dhe mund të gjendem në të njëjtën situatë”.

Pronarët e Interit ofertë për De Biasin që ta drejtojë një klub kinez
Lexo po ashtu Pronarët e Interit ofertë për De Biasin që ta drejtojë një klub kinez

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

“Rodri do të pushojë edhe ndaj Real Madridi” – Guardiola bën shaka para përballjes së sezonit

Premier League
Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Fituesi i Kupës së Botës me Francën kritikon paraqitjen e Mbappes kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Serie A
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori