LAJMI I FUNDIT:

Bogdani: Panucci me eksperiencë, më bëhet qejfi që është te Shqipëria

Bogdani: Panucci me eksperiencë, më bëhet qejfi që është te Shqipëria

Kanë dueluar përballë njëri tjetrit si lojtarë por tashmë janë bashkëpunëtorë të ngushtë.

Trajneri i kombëtares së 19-vjeçarëve, Erjon Bogdani shprehet i lumtur që në stolin kuqezi është ulur një emër me peshë në arenën ndërkombëtare si Christian Panucci.
“Më bëhet shumë qejfi sepse është moshë e re dhe ka shumë eksperiencë si futbollist pasi ka luajtur në të gjitha ekipet më të mira të Europës. Besoj se ka për të bërë më të mirën për Kombëtaren”.
Bogdani sulmues dhe Panucci mbrojtës sigurisht që janë përplasur disa herë në fushën e lojës, por Bogu e pranon se duelet në fushë nuk i kanë armiqësuar asnjëherë, por me të ka ruajtur një marrëdhënie korrekte.


“Si lojtar nuk mund të flas unë sepse e tregon karriera që ka bërë. Kam luajtur shumë kundër tij dhe ka fituar shumë ndeshje ndaj meje. Kam pasur marrëdhënie të mira në fushën e lojës. Më bëhet qëjfi sepse e njoh dhe është njeri pozitiv. Për duelet duhet të pyesësh më shumë atë se sa mua. Kam fituar kundër Romës ndaj tij dhe kam marrëdhënie mjaft të mira”.

Në fund, Bogdani ndalet te programi i skuadrës që drejton duke paralajmëruar tre miqësore përpara eliminatoreve të muajit Tetor.

“Në 23 Gusht miqësore me Kazakistanin me U-18 pastaj në 29 Gusht dhe 2 Shtator do të ndeshemi me Gjeorgjinë që është një ekip shumë i mirë sepse ishin në 1/8-at e Europianit dhe do të uajmë me U-19 dhe më pas do të luajmë eliminatoret këtu në Shqipëri. Në këto tre miqësore dua të konsolidoj grupin. I kam parë lojtarët dhe do të marr më të mirët”.

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Premier League
Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Ndërkombëtare
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Kalo në kategori