LAJMI I FUNDIT:

Blake Griffin realizoi 50 pikë në fitoren e Detroitit kundër Philadelphias

Blake Griffin realizoi 50 pikë në fitoren e Detroitit kundër Philadelphias
Blake Griffin (Photo by Gregory Shamus/Getty Images)

Mbrëmë janë zhvilluar vetëm tre ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA.

Ndeshja më interesante ishte mes Detroit Pistons dhe Philadelphia 76ers, ku fituesi u vendos në sekondat e fundit të kohës shtesë prej pesë mintuash.

Blake Griffin ishte heroi i skuadrës së Pistons, kur mori përgjegjësinë që të finalizojë sulmin e fundit të skuadrës, e cila rezultoi të jetë vendim i suksesshëm.

Blake Griffin (Getty Images)

Ndeshja u karakterizua me mbrojtje të forta dhe herë pas here me sulme atraktive, ku fituesi nuk u përcaktua gjatë kohës së rregullt.

Blake ishte enigmë e pazgjidhur për kundërshtarin dhe i pandalshëm në fitoren e Detroit, duke realizuar ‘double-double’ fantastik prej 50 pikëve dhe 14 kërcimeve. Ai u ndihmua edhe nga Reggie Jackson që shtoi 23 pikë e dy më pak i realizoi Ish Smith. Theksojmë këto ishin rekord pikë për basketbollistin amerikan, Griffin.

Te skuadra e Philadelphias më i miri në parket ishte Joel Embiid, i cili regjistroi ‘double-double’ me 33 pikë dhe 11 kërcime. Lojë të mirë shfaqi edhe JJ Redick, ku arriti të shënoi 30 pikë, por që nuk ishin tëp mjaftueshme për të shmangur humbjen.

Pas kësaj, Pistons kanë bilanc të qind për qindt prej tre fitoreve dhe asnjë humbje gjersa për 76ers kjo ishte humbja e dytë dhe kanë po aq fitore.

Në takimin e radhës, Detroit do të luajë kundër Cleveland Cavaliers gjersa Philadelphia do të ballafaqohet me Millwaukee Bucks. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Pelicans 116-109 Clippers

https://youtu.be/QLMeIuf79vc?t=14

Nuggets 126-112 Kings

https://youtu.be/ba91hoECNVQ?t=35

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori