LAJMI I FUNDIT:

Bitcoin kalon përsëri vlerën 60 mijë dollarë

Bitcoin kalon përsëri vlerën 60 mijë dollarë

Bitcoin edhe një herë bëri një ngritje të madhe, duke prekur përsëri shifrën 60 mijë dollarë.

Reklama

Pasi kursi i monedhës digjitale në platformën tregtare Bitstamp të shtunën i ishte afruar rekordit të lartë prej 61,781 dollarë në mes të marsit në më pak se 600 dollarë amerikanë, ai ra në gati 59,700 dollarë të dielën në mëngjes.

Sipas Coinmarketcap, çmimi aktualisht është pak më pak se 60,133 dollarë, transmeton Telegrafi.

Që nga “kërcimi” në lartësinë rekord në mes të marsit, norma e monedhës digjitale më të vjetër tani është konsoliduar midis rreth 50,000 dhe rreth 60,000 dollarë.

Sipas Coinmarketcap, Bitcoin tani ka një kapitalizim të tregut prej 1,1 trilion dollarësh. Kjo do të thotë se kriptomonedha më e vjetër është edhe më e madhja.

Pas Bitcoin, monedha digjitale Ether renditet e dyta me një kapitalizim tregu aktualisht gati 246 miliardë dollarë.

Kriptovalutat Bitcoin dhe Ethereum janë rritur ndjeshëm në orët e fundit.

Çmimi i Ethereum është gjithashtu në rritje përsëri.

Monedha digjitale preku shifrën markën 2,149 dollarë.

Në trend Teknologji

Më shumë
Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Dizajni i Samsung Galaxy S24 Ultra u zbulua përmes renderëve të CAD

Teknologji
Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Imazhet e Samsung Galaxy S24 zbulojnë dizajnin e sheshtë

Teknologji
Qualcomm prezanton platformat e gjeneratës së ardhshme AR/VR Snapdragon XR2 Gen 2 dhe AR1 Gen 1

Qualcomm prezanton platformat e gjeneratës së ardhshme AR/VR Snapdragon XR2 Gen 2 dhe AR1 Gen 1

Teknologji
Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+

Teknologji
Netflix mbyll biznesin të dhënies me qira të DVD-ve, duke shënuar fundin e epokës së ‘zarfeve të kuqe’

Netflix mbyll biznesin të dhënies me qira të DVD-ve, duke shënuar fundin e epokës së ‘zarfeve të kuqe’

Teknologji
Sa po paguan Samsung për të prodhuar telefonin Galaxy S23 Ultra?

Sa po paguan Samsung për të prodhuar telefonin Galaxy S23 Ultra?

Teknologji
Kalo në kategori