LAJMI I FUNDIT:

Bima që do ta bëjë më të bukur çdo shtëpi, nuk është aspak kërkuese

Bima që do ta bëjë më të bukur çdo shtëpi, nuk është aspak kërkuese
(Foto: Pexels)
Reklama

Është e shkëlqyeshme për fillestarët dhe kudo që të gjeni një vend për të në shtëpinë tuaj, do ta dekorojë atë.

Ngjyra e saj e gjelbër do t’i shtojë pak freski dhe elegancë, ndaj nëse ende po mendoni se cilën lule ta merrni, kjo bimë është zgjedhja e duhur.


Zamia, emri i plotë i të cilës është Zamioculcas zamiifolia, është një bimë sukulente me origjinë nga Afrika dhe padyshim që zbukuron çdo hapësirë ku ka vend për të.

Pasuria në saksi: Zbuloni bimën misterioze që tërheq paratë si një magnet
Lexo po ashtu Pasuria në saksi: Zbuloni bimën misterioze që tërheq paratë si një magnet

Feng shui thotë gjithashtu se është një bimë që sjell fat dhe para në shtëpi dhe kur i shtohet fakti që është vërtet e lehtë për t’u kujdesur për të, nuk është për t’u habitur që e shohim gjithnjë e më shpesh nëpër shtëpi.

Nëse planifikoni gjithashtu të adoptoni një zamia, siguroni asaj një vend ku nuk do të jetë në rrezet direkte të diellit. Duhet ta ujitni një herë në muaj dhe mos e teproni kurrë, sepse rezultati do të jetë kalbja e bimës dhe gjethet e verdha. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Ishulli i fantazmave, një vend ku pasqyrat ishin të ndaluara

Ishulli i fantazmave, një vend ku pasqyrat ishin të ndaluara

Çfarë të vizitosh
Pse pajisjet kryesore quhen

Pse pajisjet kryesore quhen "teknikë e bardhë"? Përgjigjja është shumë e thjeshtë

Stil
Përdorni aspirinën për t’i zbardhur rrobat dhe për t’i larguar njollat e djersës

Përdorni aspirinën për t’i zbardhur rrobat dhe për t’i larguar njollat e djersës

Këshilla dhe ide
Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Mos e hidhni hirin: Mund të përdoret për të neutralizuar aromat e pakëndshme ose për të hequr njollat nga mobiliet

Bëje vet
Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Bima e shtëpisë që mirëmbahet më lehtë: Ujitet një herë në dhjetë ditë dhe mund të zgjasë me dekada

Lule
Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë te Binjakët: Zbulo se ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Astrologji
Kalo në kategori