Besnik Hasi javë më parë është shkarkuar prej postit të trajnerit të Olympiacosit.

Por, trajneri shqiptar duket se shumë shpejt do ta shohim në drejtimin e një klubi evropian.

Sipas mediave belge, 45-vjeçari do të vjen në krye të shtabit teknik të skuadrës së Kortrijkut.

Hasi ka drejtuar deri më tani tre klube në karrierë

Për ironi të fati, këtë të fundit e drejton Janis Anastasiu, i cili nuk ka përmbush prtishmëritë e ekipit që nga ardhja në qershor të këtij viti.

Megjithatë për momentin, gjithçka është në kuadrin e përpjekjeve dhe në ditët në vijim do të ketë zhvillime për këtë çështje.

Të gjitha lajmet nga Besnik Hasi Të gjitha lajmet nga Besnik Hasi

Ndryshe, Hasi është shpallur kampion me skuadrën e famshme belge, Anderlecht ndërsa para skuadrës greke ka udhëhequr me Legia Warsawan.

Kujtojmë se shtatë vjet ka qenë pjesë e kombëtares shqiptare, ku ka luajtur 47 ndeshje dhe ka shënuar dy gola. /Telegrafi/