Besart Berisha vazhdon me formë të lartë, gol dhe asistim në ndeshjen e fundit (Video)

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Besart Berisha ka vazhduar me formë të lartë në kampionatin australian.

Besart Berisha po përjeton formë të mirë këtë sezon me skuadrën e tij, Melbourne Victory.

Pasi filloi vitin 2018 me gol ndaj Central Coast Mariners, sulmuesi i Kosovës ka shënuar edhe ndaj WS Wanders.

Besart Berisha starton me gol të bukur vitin 2018 (Video)
Lexo po ashtu Besart Berisha starton me gol të bukur vitin 2018 (Video)

Sulmuesi prishtinas ka shënuar gol dhe ka asistuar në fitoren e thellë 3-0 në udhëtim të skuadrës së tij.

Festa tek goli i parë ku Berisha asistoi

Berisha fillimisht asistoi tek goli i parë i shënuar në minutën e 36-të nga Kosta Barbarouses, ndërsa goli i tij erdhi tek rezultati 2-0, ku prishtinasi shënoi në minutën e 68-të.

Lexo po ashtu Besart Berisha shënon gol të bukur dhe i dhuron fitoren Melbourne Victorys (Video)

Ndryshe, ky ishte goli i shtatë dhe asistimi i dytë në këtë sezon për sulmuesin prishtinas.

Pas kësaj fitore, skuadra e tij, Melbourne Victory renditet në pozitën e tretë me 26 pikë të mbledhura nga 17 ndeshje. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës