LAJMI I FUNDIT:

Berlusconi kthehet në shtëpi pas gjashtë javë trajtimi në spital

Berlusconi kthehet në shtëpi pas gjashtë javë trajtimi në spital

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi u largua pas gjashtë javë qëndrimi në një spital të qytetit të Milanos.

Reklama

Politikani 86-vjeçar u lirua nga spitali San Raffaele në kryeqytetin e rajonit italian të Lombardisë.

Ai shkoi në shtëpi me një veturë me xhama të errët duke shmangur prononcimin për mediat, raporton reuters.

Mjeku flet rreth gjendjes së rëndë shëndetësore të Berlusconit
Lexo po ashtu Mjeku flet rreth gjendjes së rëndë shëndetësore të Berlusconit

Kujtojmë se më 5 prill, ai u shtrua në spital për shkak të një infeksioni në mushkëri, pas së cilës mjekët dyshuan fillimisht për leukemi.

Ai gjithashtu është shtruar në spital disa herë në vitet e fundit, përfshirë një herë në vitin 2020, pas infektimit me coronavirus.

Ndryshe, Berlusconi hyri në politikë në vitin 1994 dhe ishte kryeministër për gjithsej nëntë vjet. Pavarësisht një sërë skandalesh seksuale dhe procedurash ligjore që dëmtuan imazhin e tij, për disa italianë ai është ende zgjedhja politike. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Kalo në kategori