LAJMI I FUNDIT:

Mjeku flet rreth gjendjes së rëndë shëndetësore të Berlusconit

Mjeku flet rreth gjendjes së rëndë shëndetësore të Berlusconit

Mjeku i Silvio Berlusconit, Alberto Zangrillo tha se ish-kryeministri po i përgjigjej mirë trajtimit pasi u shtrua të mërkurën në njësinë e kujdesit intensiv të San Raffaele të Milanos.

Reklama

Miliarderi i medias dhe drejtuesi i Forza Italia (FI) po trajtohet për një infeksion të mushkërive dhe leukemi kronike.

“Jam i qetë sepse po bëjmë më të mirën”, tha Zangrillo, i cili përveç se është mjeku personal i Berlusconit, ai është edhe kreu i njësisë së kujdesit intensiv ku ai ndodhet, shkruan ansa.

Berlusconi nga spitali: Është e vështirë, por do t'ia dal edhe një herë
Lexo po ashtu Berlusconi nga spitali: Është e vështirë, por do t'ia dal edhe një herë

“Dhe jam i qetë sepse kam para meje një pacient, i cili është një mik i madh dhe është një person që është mësuar të japë gjithmonë përgjigjen më të mirë të mundshme. Pra, edhe me një patologji të rëndë dhe në një situatë shumë të vështirë, ai po i përgjigjet mirë trajtimit”, deklaroi mjeku.

Berlusconi deklaroi të premten se “kishte vështirësi”, por se “do t’ia dalë edhe kësaj radhe”.

Muajin e kaluar, miliarderi tashmë kaloi katër ditë në të njëjtin spital dhe u lirua një javë më parë.

Berlusconi hyri në politikë në vitin 1994 dhe ishte kryeministër për gjithsej nëntë vjet. Pavarësisht një sërë skandalesh seksuale dhe procedurash ligjore që dëmtuan imazhin e tij, për disa italianë ai është ende zgjedhja politike. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Botë
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Kalo në kategori