LAJMI I FUNDIT:

Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Ndonëse gjatë ditës kishte shumë lajme që Zinedine Zidane është një hap larg që të bëhet trajner i Bayern Munich nga sezoni i ardhshëm, nga Gjermania pretendon krejtësisht të kundërtën.

Gazetari gjerman i Sky, Florian Plettenberg, zakonisht një nga burimet më të besueshme kur bëhet fjalë për lajmet nga klubi bavarez, pretendon se Zidane nuk është fare në listën e kandidatëve të Bayern Munich.


Plettenberg shton se Bayern Munich vendosi që kërkonte kthimin e Julian Nagelsmann, por ai refuzoi dhe zgjati kontratën me Gjermaninë deri në Kupën e Botës 2026.

Në klubin e madh nuk ishin gati për këtë përgjigje dhe nuk kishin asnjë opsion rezervë.

Megjithatë, disa orë pasi raportoi se Zidane nuk ishte një opsion, Plettenberg foli përsëri, këtë herë për të njoftuar se Bayern Munich kishte një kandidat të ri për trajner.

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian
Lexo po ashtu Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Bëhet fjalë për Sebastian Hoeness, trajner i Stutgartit dhe nipin e Uli Hoeness, një prej drejtuesve të Bayern Munich.

Deri më tani në karrierën e tij, Hoeness ka drejtuar juniorët e klubit bavarez për dy vjet, në vitin 2019 u ul në stolin e rezervave dhe i çoi ata drejt titullit të ekipit më të mirë të kategorisë së tretë në Gjermani.

Pas kësaj, ai punoi për dy vite si trajner i Hoffenheimit, ndërsa në prill të vitit të kaluar mori përsipër Stuttgartin dhe e tërhoqi nga fundi i tabelës.

Hoeness arriti ta mbajë Shtutgartin në kampionat dhe këtë sezon e ktheu në një sukses, pasi aktualisht janë në vendin e tretë me 63 pikë, po aq sa Bajern Munich dhe duken në rrugë të mirë për të luajtur në Ligën e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Premier League
Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Premier League
Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Boks
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ndërkombëtare
Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Premier League
Kalo në kategori