LAJMI I FUNDIT:

Benevento 0 – 4 Roma: Notat e lojtarëve, maksimale për Dzekon (Foto)

Benevento 0 – 4 Roma: Notat e lojtarëve, maksimale për Dzekon (Foto)

Roma ka fituar ndaj Beneventos me rezultat 0-4 në Serie A.

Reklama

Takimi filloi me golin e Edin Dzekos në minutën e 22-të, por ai shënoi edhe një herë në 52-tën.

Dy të tjerët ishin autogola nga vendasit, Fabio Lucioni (35’) dhe Lorenzo Venuti (74’).

Më i miri në takim ishte sulmuesi boshnjak me notën maksimale 10.

Në këtë takim luajti edhe shqiptari Ledian Memushaj, por nuk tregoi paraqitje të mirë.

Paraqitje të mirë bënë edhe Federico Fazio dhe Diego Perotti, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Benevento:

Roma:


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

De Bruyne shpjegon pse Interi do të jetë problematik për Man Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori