Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi i cili njëkohësisht ishte kandidat për deputet në zgjedhjet e 25 prillit, ka dal të jetë më i votuari në Tiranë.

Ai ka marr më shumë vota se kryetari i PD-së, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Basha.

Në Tiranë, aktualisht ai ka 1,702 vota, ndjekur nga Basha me 1,191 vota dhe Berisha me 468 vota.

Në Qarkun e Tiranës, PS ka marr 18 mandate, kurse PD ka marr 15 mandate. LSI me 2 mandate dhe PSD me 1 mandat. /Telegrafi/