LAJMI I FUNDIT:

Bekteshi: Shpallet thirrje publike për subvencionimin e kompanive mikro, të vogla dhe të mesme

Bekteshi: Shpallet thirrje publike për subvencionimin e kompanive mikro, të vogla dhe të mesme

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi njofton se është shpallur thirrje publike për subcencionimin e kompanive mikro, të vogla dhe të mesme, për gratë sipërmarrëse dhe për zejtarët.

Reklama

“Ministria e Ekonomisë ka shpallur tre thirrje publike për subvencione për kompanitë mikro, të vogla dhe të mesme, për gratë sipërmarrëse dhe për zejtarët.

Për subvencione për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, do të bashkëfinancohen 40% të shpenzimeve të vërtetuara për blerjen e makinave, por jo më shumë se 250.000 denarë për aplikues.

Për subvencionet për zejtarët dhe kryerësit e veprimtarisë së zejtarisë, do të bashkëfinancohen 40% të shpenzimeve të vërtetuara për blerjen e makinave dhe veglave, por jo më shumë se 100.000 denarë për aplikant.

Për subvencionet për sipërmarrjet e grave për digjitalizim të proceseve afariste, do të bashkëfinancohen 40% të shpenzimeve të dëshmuara, por jo më shumë se 100.000 denarë për aplikues për zhvillimin, prokurimin dhe zbatimin e zgjidhjeve për transformim digjital”, shkruan në profilin e tij në Facebook, ministri Kreshnik Bekteshi.

Bekteshi shton se afati i fundit për aplikim në thirrjet publike është 30.06.2023./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Rama: Pavarësia e Kosovës është aprovuar nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë

Rama: Pavarësia e Kosovës është aprovuar nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë

Lajme
Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Cilat janë garancitë që Asociacioni nuk do të përfundojë si “Republika serbe”, Hovenier: Duhet të keni besim në SHBA-të, jemi zotuar se nuk do të lejojmë që kjo të ndodhë

Lajme
Arrestimi i serbëve për krime lufte, BE: Jemi në kontakt me autoritetet në Prishtinë

Arrestimi i serbëve për krime lufte, BE: Jemi në kontakt me autoritetet në Prishtinë

Lajme
Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Escobar: Lajçak ka mbështetjen e plotë, nuk mendoj se një vend prej një milion e gjysmë do ta bindë komunitetin transatlantik të ndryshojë taktikat e tij

Lajme
Linjat e autobusëve të Trafikut Urban tashmë edhe në Google Maps, Rama jep detaje

Linjat e autobusëve të Trafikut Urban tashmë edhe në Google Maps, Rama jep detaje

Prishtina
Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Krstiq: Presioni ndaj serbëve në veri vjen drejtpërdrejt nga BIA dhe Vuçiq

Lajme
Kalo në kategori