LAJMI I FUNDIT:

Begaj uron Kurban Bajramin: Të reflektojmë për një shoqëri më të mirë dhe më të drejtë

Begaj uron Kurban Bajramin: Të reflektojmë për një shoqëri më të mirë dhe më të drejtë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka dërguar një urim të përzemërt për të gjithë besimtarët myslimanë shqiptarë me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Presidenti Begaj theksoi rëndësinë e kësaj feste dhe mesazhet e saj të thella shpirtërore.

“Përzemërsisht i uroj Kurban Bajramin besimtarëve myslimanë shqiptarë! Kurban Bajrami bart mesazhin e sakrificës sublime duke mundur egoizmin, zemërimin dhe lakminë,” shkroi Presidenti Begaj në mesazhin e tij.


Ai nënvizoi se Kurban Bajrami është një akt arsyeje dhe vullneti, përmes të cilit ne kuptojmë madhështinë e mesazhit hyjnor dhe përpiqemi të përmbushim rolin tonë për të bërë të mira dhe për t’iu gjendur pranë atyre që nuk kanë mundësi.

Presidenti Begaj theksoi gjithashtu se vetëm përmes reflektimit të gjithsecilit mund të bëhet e mundur një shoqëri më e mirë dhe më e drejtë.

“Vetëm ky reflektim i gjithsecilit bën të mundur një shoqëri më të mirë e më të drejtë. Gëzuar për shumë vjet Kurban Bajramin!” përfundoi ai. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Ishte braktisur në udhëkryqin Arllat-Llapushnik në vitin 2000, 24-vjeçarja kërkon të gjejë prindërit e saj biologjikë

Ishte braktisur në udhëkryqin Arllat-Llapushnik në vitin 2000, 24-vjeçarja kërkon të gjejë prindërit e saj biologjikë

Sociale
Erdhi në Shqipëri për dy javë, bjellorusja dashurohet me shqiptarin dhe vendos të qëndrojë përgjithmonë këtu

Erdhi në Shqipëri për dy javë, bjellorusja dashurohet me shqiptarin dhe vendos të qëndrojë përgjithmonë këtu

Lajme
Paralajmërimet për sulme të mundshme nga Serbia: Sensibilizim i duhur apo “trembje” e investitorëve

Paralajmërimet për sulme të mundshme nga Serbia: Sensibilizim i duhur apo “trembje” e investitorëve

Lajme
Mërgimtarët shmangin Merdarin dhe vendkalimet e tjera kufitare me Serbinë

Mërgimtarët shmangin Merdarin dhe vendkalimet e tjera kufitare me Serbinë

Lajme
A do t’ia dorëzojë Serbia trupin e Faton Hajrizit familjes, flasin juristë e ekspertë të sigurisë

A do t’ia dorëzojë Serbia trupin e Faton Hajrizit familjes, flasin juristë e ekspertë të sigurisë

Lajme
“Nuk ka përplasje mes ushtrive”, Serbia ashpërson luftën hibride kundër Kosovës

“Nuk ka përplasje mes ushtrive”, Serbia ashpërson luftën hibride kundër Kosovës

Lajme
Kalo në kategori