LAJMI I FUNDIT:

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumica e burrave dhe grave që iu përgjigjën ftesës për ta mbrojtur vendin, nuk kanë patur rastin të takojnë më të dashurit e tyre apo të kenë ndonjë informacion nëse janë gjallë dhe në ndonjë rajon më të sigurt.

Reklama

Disa thonë se telefoni u mbetet mjeti i vetëm për të mbajtur kontakte, e të tjerët pretendojnë se vazhdimisht brengosen nëse do të dëgjohen sërish – për faktin se ushtria ruse vazhdimisht godet ndërtesat kolektive, transmeton Telegrafi.

Megjithatë një pjesëtarë që është pjesë e rojeve kufitare, kishte arritur të gjej disa minuta që t’i bëjë një befasi të këndshme familjes së tij.

Shpërthimi në Kiev ndodhi gjatë një transmetimi televiziv - publikohet momenti i frikësimit të reportereve
Lexo po ashtu Shpërthimi në Kiev ndodhi gjatë një transmetimi televiziv - publikohet momenti i frikësimit të reportereve

Ai u shfaq pa ndonjë paralajmërim para derës së apartamentit ku jetojnë gruaja dhe fëmijët e tij. Ushtari i identifikuar si Ken, mbante në duar lule për gruan dhe disa lodra për fëmijët.

Ky moment emocionues është realizuar me kamerë amatore, ku nuk mungonin lotët e gëzimit kur ky pjesëtar i rojeve kufitare u shfaq para derës së apartamentit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Botë
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Kalo në kategori