Bayern Munichu vazhdon sigurt drejt titullit – mposht Werderin

Bayern Munichu ka fituar 2-1 ndaj Werder Bremenit në kuadër të javës së 31-të në Bundelsiga.

Pjesa e parë ishte e barabartë në mes të dy skuadrave, që krijuan raste për gol, mirëpo nuk ia dolën t’i konkretizonin ato.

Në 45 minutat e dytë, Bavarezët ishin më kërkues, me çka edhe i shënuan dy golat që u siguruan tri pikë në garën për titull, por pësuan një.

Goli i parë i ndeshjes u shënua në minutën e 62-të, kur Jamal Musiala asistoi te Sergej Gnabry për 1-0.

Për të dytin u përkujdes Leroy Sane (73’), ndërsa Noussair Mazraoui ishte në rolin e asistuesit.

Mirëpo, kampioni në fuqi ishte nën presion në minutat e fundit të takimit, pasi Niklas Schmidt shënoi për 2-1 në minutën e 87-të, ndërsa me kaq edhe përfundoi dueli.

Bayern Munichu vazhdon të jetë lider me 65 pikë, katër më shumë se Dortmundi, ndërsa në xhiron e 32-të do të ketë punë me Schalken. /Telegrafi/

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Ancelotti tregon se cili ishte momenti kyç që e ndihmoi Real Madridin ta fitonte La Ligën

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët