LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich synon transferimin e Gianluca Mancinit

Bayern Munich synon transferimin e Gianluca Mancinit
Gianluca Mancini. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Roma mund të mbes pa njërin nga lojtarët më të mirë të repartin defensivë, Gianluca Mancini.

Reklama

Mbrojtësi i talentuar italian ka vetëm një vit që është bashkuar me Romën dhe ka bërë paraqitje jashtëzakonisht të mira.

Mancini përpos që luan në rolin e qendërmbrojtësit, ai është angazhuar edhe si mesfushor defensivë në disa ndeshje ku ka luajtur me plot sukses.

Falë formës së mirë të treguar, Mancini ka zgjuar interesimin e gjigantit gjerman Bayern Munich.

Trajneri i Bayernit, Hansi Flick e pëlqen lojtarin dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit të tentojnë transferimin e tij në verë.

Gianluca Mancini. (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Javi Martinez dhe Jerome Boateng pritet të largohen nga Bayerni, ndërsa Mancini shihet si lojtari ideal për të zëvendësuar njërin nga të larguarit.

24-vjeçari ka luajtur 31 ndeshje këtë edicion me fanellën e Romës, ku ka shënuar edhe një gol.

Edhe pse Bayerni po insiston për transferimin e tij, vështirë se Roma do të lejoj largimin e Mancinit i cili shihet si mbrojtësi i së ardhmes në Itali.

Roma e ka transferuar reprezentuesin italian për 15 milionë euro, por vlera e tij tani është rritur dhe ai vlerësohet rreth 30 milionë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Ocampos e realizoi me stil penalltinë ndaj Romës duke mos shikuar drejt portës

Liga e Evropës
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Kalo në kategori