LAJMI I FUNDIT:

Bayern Munich ia hap derën për largim Boatengut

Bayern Munich ia hap derën për largim Boatengut
Jerome Boateng

Bayern Munich është i gatshëm që të shesë Jerome Boatengun në fund të këtij edicioni.

Reklama

Bavarezët nuk mbështeten më te mbrojtësit gjerman, pasi tashmë kanë siguruar shërbimet e Dayot Upamecanos nga Rasenball Sport Leipzig.

Kështu, Bayerni nuk arriti që të eshë lojtarin në janar, andaj ai do të largohet në këtë verë si lojtar i lirë.

Ka klube të interesuara nga Liga Premier dhe Serie A për shërbimet e tij, derisa destinacioni i tij mund të jetë në Angli.

Chelsea dhe Arsenali janë në mesin e skuadrave që i duan shërbimet e Boatengun dhe sipas asaj që raporton SportBild marrëveshja me nga njërën prej skuadrave mund të arrihet pa përfunduar ky edicion.

Nga Bayerni tashmë largimin e ka konfirmuar edhe David Alaba, i cili mund të kalojë në radhët e Real Madridit, po ashtu si lojtar i lirë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Al Hilal cakton datën e njoftimit të nënshkrimit me Messin, kontrata pritet të jetë marramendëse

Ligat tjera
Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bayerni pritet të nënshkruajë këtë verë me tre yje, në mesin e tyre edhe Granit Xhaka

Bundesliga
Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

La Liga
“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Premier League

"Lojtarët që kryejnë marrëdhënie seksuale katër herë në muaj nuk mund të luajnë për mua" - Simeone me mendim që ka befasuar shumëkënd

La Liga
Milani në bisedime të avancuara me Ilkay Gundogan

Milani në bisedime të avancuara me Ilkay Gundogan

Serie A
Kalo në kategori