Bayern Munich fiton me spektakël ndaj RB Salzburg për të bërë vend në mesin e tetë më të mirave

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj RB Salzburg me rezultat 7-1 për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Bayern Munich e nisi shumë mirë ndeshje dhe shënoi tri herë brenda 23 minutash.

‘Fajtor’ për këtë epërsi të madhe të bavarezëve ishte Robert Lewandowski që shënoi het-trik.

Ai fillimisht shënoi nga penalltia në minutën e 12-të  nga pika e bardhë për 1-0.

Në minutën e 21-të u dyfishua epërsia, sërish me golin e polakut nga pika e bardhë.

Het-triku u kompletua nga Lewa në minutën e 23-të për rezultatin 3-0.

Goli që mbylli pjesën e parë erdhi në minutën e 31-të, kur Serge Gnabry shënoi për 4-0.

Edhe pjesa e dytë nisi me trysninë e Bayern Munich, që nuk ndalej.

Leroy Sane asistoi te Thomas Muller i cili shënoi një gol të bukur për 5-0.

Krejt çfarë bënë austriakët në këtë takim ishte një gol i Maurits Kjaergaard në minutën e 70-të për 5-1.

Dyshja Sane – Muller ishin në aksion edhe një herë në minutën e 83-të për 6-1.

Krejt në fund edhe Sane gjeti golin për rezultatin përfundimtar 7-1.

Me këtë fitore Bayern Munich kalon në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm 8-2. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës