Kampionët aktual të Evropës, Bayern Munich, do të fillojnë mbrojtjen e titullit ndaj Atletico Madridit.

Bavarezët do të tentojnë të mbrojnë trofeun, duke e nisur me një ndeshje të fortë, kur kundërshtari është i një niveli të lartë.

Trajneri i Bayern, Hansi Flick, në këtë ndeshje do të luajë me emra si Robert Lewandowski, Joshua Kimmich dhe David Alaba.

Në anën tjetër Diego Simeone do të luajë me Luis Suarez dhe Joao Felix në sulm, ndërsa Koke lider në mesfushë.

Ndeshja fillon në ora 21:00 dhe zhvillohet në Allianz Arena.

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Sule, Alaba, Lucas Hernandez; Kimmich, Goretzka; Coman, Muller, Tolisso; Lewandowski

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Felipe, Savic, Renan Lodi; Carrasco, Koke, Hector Herrera, Marcos Llorente; Luis Suarez, Joao Felix

/Telegrafi/