Bayern Munichu ka fituar me rezultat të thellë 5-0 ndeshjen e tyre në shtëpi ndaj Fortuna Dusseldorfit, e vlefshme për javën e 29-të në Bundesliga.

Bavarezët kanë arritur edhe fitoren e katërt radhazi pas rikthimit të Bundesligas pas më shumë se dy muajve pas pezullimit shkaku i pandemisë së coronavirusit.

Golat në këtë fitore të Bayernit u shënuan nga Mathias Jorgensen (15’, OG), Benjamin Pavard (29’), Robert Lewandowski (44’, 50’) dhe Alphonso Davies (52’).

Bayerni fiton thellë ndaj Fortuna Dusseldorfit, marshon sigurt drejt titullit në Bundesliga Bayerni fiton thellë ndaj Fortuna Dusseldorfit, marshon sigurt drejt titullit në Bundesliga

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte ylli polak, Lewandowski, i cili u vlerësua me notë 9.3.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për Jorgensen që pas autogolit të shënuar dhe paraqitjes së dobët u notua me 5.0.

Në këtë ndeshjes luajti edhe ylli i Kosovës, Valon Berisha, i cili pas inkuadrimit në lojë në minutën e 57-të, bëri një paraqitje solide ku u vlerësua me 6.0.

Bayern Munich:

Fortuna Dusseldorf:

/Telegrafi/