LAJMI I FUNDIT:

Bastisje në Kavadar, ndalohen dy persona

Bastisje në Kavadar, ndalohen dy persona

MPB njofton se është kryer bastisje në Kavadar ku janë ndaluar dy persona për shkak të dyshimit për tregti të paligjshme me lëndë narkotike.

Me datë 08.12.2023 në ora 12:30 dhe në ora 17:40 punonjësit policorë për tregti të paligjshme të lëndëve narkotike dhe armëve në kuadër të DPB Kavadar kanë ndaluar G.C.(36) dhe M.M.(35), të dy nga Kavadari.

Gjatë kontrollit në G.C., gjatë daljes nga shtëpia e M.M. i është gjetur një lëndë pluhuri ngjyrë kafe dhe gjatë kontrollit në banesën e M.M.-së, të kryer me vendim gjykate, është lëndë pluhuri ngjyrë kafe, ekstazi, lëndë pluhuri kafe.

Në koordinim me prokurorin publik, sendet janë konfiskuar, personat janë ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të ngjarjes ndaj tyre do të ngrihet kallëzim përkatës”, thuhet në njoftim./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Siguri
Samiti i Ballkanit Perëndimor, liderët realizojnë foton familjare

Samiti i Ballkanit Perëndimor, liderët realizojnë foton familjare

Lajme
Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Lajme
“Deputetët s’kanë mandat me i cenu trupat tanë”, protestë para Kuvendit kundër deputetëve që e kundërshtuan Projektligjin për Shëndetin Riprodhues

“Deputetët s’kanë mandat me i cenu trupat tanë”, protestë para Kuvendit kundër deputetëve që e kundërshtuan Projektligjin për Shëndetin Riprodhues

Lajme
Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Lajme
I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

Lajme
Kalo në kategori