LAJMI I FUNDIT:

Barcelona pritet ta shkarkojë Valverden?

Barcelona pritet ta shkarkojë Valverden?

Barcelona është e gatshme që ta shkarkojë Ernesto Valverden, pas përfundimit të sezonit në mënyrë katastrofale.

Reklama

RAC1 raporton se skuadra katalunase është duke u përgatitur që ta shkarkojë trajnerin në orët e ardhshme, pas eliminimit të turpshëm nga Kupa e Mbretit nga Valencia.

Ish-trajneri i Evertonit, Roberto Martinez, është në mesin e trajnerëve për ta marrë drejtimin e skuadrës së Barcelonës, ndërsa aktualisht është selektor i Belgjikës.

Roberto Martinez (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

Blaugranasit e fituan titullin e kampionit të La Liga-së, mirëpo dështuan të kalonin në finale të Ligës së Kampionëve, duke u eliminuar nga Liverpooli.

Disa anëtarë të bordit të skuadrës së Barcelonës së bashku me tifozët janë të acaruar me Ernesto Valverden dhe strategjitë e tij që i ka përdorur në këtë sezon, andaj e duan me ngulm shkarkimin e tij.

Valverde mund të shkarkohet në fillim të qershorit nga Barcelona
Lexo po ashtu Valverde mund të shkarkohet në fillim të qershorit nga Barcelona

Largimi i trajnerit spanjoll mund të ndodhë në orët në vazhdim, pas di vitesh qëndrimin në stolin e skuadrës katalonase. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori