Barcelona triumfon në derbin katalunas, vendos goli i Suarez

FC Barcelona (Foto: Alex Caparros/Getty Images)

Barcelona ka shënuar fitore me rezultat 1-0 ndaj Espanyolit, në derbin kataluas.

Ndeshja doli të jetë shumë e vështirë për Barcelonën dhe me pak raste në pjesën e parë.

Lionel Messi provoi i pari, ndërsa pas tij edhe Luis Suarez, por pa sukses. Espanyol provoi Didac Vila, por as ky nuk e qëlloi cakun.

Pjesa e dytë nisi me disa episode interesante, ku gjyqtari Jose Luis Munuera Montero, ndëshkoi pasi shikoi VAR-in me karton të kuq të riun Anssumane Fati.

Ansu Fati (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Por nuk vonoi shumë dhe u baraspeshuan forcat në fushë, pasi për të njëjtën ndërhyrje edhe Pol Lozano doli nga loja.

Barcelona golin e fitores e gjeti në minutën e 56-të kur Luis Suarez shënoi me një goditje të bukur nga brenda zonës.

Rastin më të mirë për gol në pjesën e mbetur të ndeshjes e kishte Messi, por fati nuk ishte me të.

Pamje nga ndeshja (Foto: Alex Caparros/Getty Images)

Barcelona me këtë fitore ngjitet në koutën e 76-të pikëve, një më pak se Real Madridi, që ka një ndeshje më pak. /Telegrafi/

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës