Barcelona e Xavit vazhdon me fitore në La Liga, mposht Villarrealin në minutat e fundit

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Villarreal si mysafir me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 14-të.

Katalunasit e nisën më mirë takim duke krijuar tri raste të mira në dhjetë minutat e para.

Abdessamad Ezzalzouli dhe Gavi rrezikuan të parë në këtë fillim, ndërsa rast të mirë pas disa minutash kishte edhe Memphis Depay.

Në fundin e pjesës së parë Villarreal kishte epërsinë në lojë, duke rrezikuar me Pau Torres dhe Arnaut Danjuma, por pa gjetur rrjetën.

Me të filluar pjesa e dytë të besuarit e Xavit gjetën golin e parë.

Frenkie de Jong ishte në vendin e duhur dhe në kohën e duhur për të shënuar për 1-0.

Pas golit Barcelona u kthye pas në mbrojtje, duke vuajtur shumë nga sulmet e ‘Nëndetëses së verdhë’.

Villarreal gjeti golin e barazimit në minutën e 76-të, kur Danjuma pasoi te Samuel Chukwueze që shënoi për 1-1.

Por Barcelona përfitoi nga një kundërsulm, kur Depay luajti bukur në zonë, kaloi portierin dhe shënoi për 2-1.

Në kohën shtesë Barcelona fitoi penallti me Philippe Coutinhon, i cili vet e mori përsipër gjuajtjen dhe shënoi për 3-1.

Kjo fitore e ngjitë Barcelonën në vendin e 7-të me 23 pikë. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll