Barcelona ka arritur të fitojë me rezultat minimal 1-0 ndaj Real Sociedadit në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në La Liga.

Skuadra e Quique Setien i është kthyer fitores në kampionat duke mposhtur Sociedadin, pas humbjes në El Clasico ndaj Real Madridit.

Goli i vetëm në këtë fitore të katalunasve erdhi në minutën e 81-të nga Lionel Messi, i cili shënoi nga pika e bardhë.

Barcelona fiton në fund ndaj Sociedadit dhe rikthen pozitën e parë në La Liga Barcelona fiton në fund ndaj Sociedadit dhe rikthen pozitën e parë në La Liga

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht Messi, i cili u vlerësua me notë 8.5.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin Robin Le Normand që u notua me 5.7.

Barcelona:

Sociedad:

/Telegrafi/