Mario Balotelli ka akuzuar tifozët e Milanit për mungesë të “njohjes dhe respektit” për kohën e kaluar në klubin kuqezi.

Balotelli bëri hapin e pazakontë për t’iu përgjigjur mbështetësve të Milanit në storiet e tij në Instagram të enjten.

Sulmuesi italian gjithashtu tregoi se perspektiva e rikthimit për një magji të tretë te Milani është ‘pak e mundshme’.

Balotelli shpjegon qëndrimin te Nice: Kam refuzuar pesë oferta, paratë mund të presin Balotelli shpjegon qëndrimin te Nice: Kam refuzuar pesë oferta, paratë mund të presin

“Është ende e këndshme për të dëgjuar nga shumë tifozë të Milanit, të cilët nuk do të donin rikthimin tim të mundshëm dhe pak të ngjarë”, shkroi fillimisht Balotelli.

Mario Balotelli (Getty Images)

“Por kjo është në rregull. Një ditë ju nevojitesh dhe në tjetrën ditë jo”.

Mancini flet për lënien jashtë listës të Balotellit e Belottit dhe ftesën për Tonalin, Sensin e Grifon   Mancini flet për lënien jashtë listës të Balotellit e Belottit dhe ftesën për Tonalin, Sensin e Grifon  

“Gjëja e rëndësishme është të mos ketë ndonjë keqardhje”.

“Nuk kam plane për të lëvizur tani. Kam shkruar vetëm këtë për të treguar mos-njohjen dhe mosrespektimin e një baze tifozësh të cilët gjithmonë do të jetë në zemrën time”, përfundoi italiani. /Telegrafi/