Bajram Gecaj nga LDK, mohon lajmet ku emri i tij lakohet të ketë thënë se ambasadorja amerikane Tracey Ann Jacobson është garantore e marrëveshjes bashkëqeverisëse PDK-LDK.

Përmes një reagimi dërguar në emailin e redaksisë, apo po ashtu mohon të jetë kandidat i mundshëm konsensual për pozitën e kryeministrit të vendit.

“As nuk kam pretendime të tilla dhe as që është diskutuar ndonjëherë emri im në këtë kontekst. LDK ka Isa Mustafën kandidat për Kryeministër dhe unë do ta mbështes me gjithë forcën dhe energjinë time”, thuhet në reagimin e tij. /Telegrafi/