0Shares

Agim Bahtiri thotë se partia e tij, Aleanca Kosova e Re, nuk do të presin deri në pafundësi Lidhjen Demokratike të Kosovës e cila, sipas tij, “për shkak të tekeve personale po mohon krijimin e institucioneve të vendit”.

“Pas të gjitha bisedave që kam pas, problemi është te Lidhja Demokratike e Kosovës në krye me Isa Mustafën, e cila nuk po rezulton pozitiv në formimin e këtij grupi pune për të mirën e vendit”, tha Bahtiri për RTV21.

“LDK-ja nuk dëshiron të bisedojë me Albin Kurtin, me VV-në dhe kjo është e papranueshme. Është shumë e papranueshme dhe kjo është ajo për të cilën unë e ftoj edhe sot LDK-në që të afrohet me Albinin”, theksoi ai. “Ne si AKR kemi qenë besnik ndaj koalicionit tonë por nuk mund të jemi përgjithmonë të varur nga dikush i cili i ka teket e veta. Ju kemi dhënë afat 10 ditë. Nëse nuk reagojnë, atëherë ne si parti do të ulemi të bisedojmë dhe do të marrim një vendim të përbashkët”, tha Bahtiri.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)