LAJMI I FUNDIT:

Avokati i Popullit: Kuvendi ishte i njoftuar për ndotjen e ajrit, por nuk diskutoi fare

Avokati i Popullit: Kuvendi ishte i njoftuar për ndotjen e ajrit, por nuk diskutoi fare

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e jashtëzakonshme për të diskutuar për ndotjen e ajrin në vend, me theks të veçantë në Prishtinë dhe disa komuna përreth.

Reklama

Megjithatë, Kuvendi ishte i njoftuar zyrtarisht me problemin e ndotjes. Avokati i Popullit Hilmi Jashari ka thënë se vazhdimisht e ka njoftuar Kuvendin për gjendjen e ajrit.

Këtë shqetësim Jashari ka thënë se e ka paraqitur në raportin e vitit 2016 dorëzuar Kuvendit.

Sipas tij, në raportin e vitit 2016 Instituti i Avokatit të Popullit i është referuar ekskluzivisht problemit me ndotjen e ajrit. Madje ka thënë se askush nuk diskutoi për pjesën e raportit që flet për ndotjen.

“Në raportin e vitit të kaluar 2016 që i është dorëzuar Kuvendit ku patëm një seancë plenare me diskutim 3-orësh, raporti e ka një nëntitull të veçantë që i referohet ekskluzivisht ndotjes së ajrit. Aty janë paraqitur të gjitha këto probleme që sot po diskutohen”, ka thënë Jashari për Insajderin.
Madje, ai ka deklaruar se me pjesën e raportit ku flet për ndotjen e ajrit, askush nga deputetët nuk ka diskutuar në seancën plenare që i është kushtuar këtij raporti.

“Mirëpo, është pak paradoksale kur raporti i Avokatit të Popullit nuk trajtohet në mënyrë meritore. Kjo pjesë nuk është diskutuar fare kur është dorëzuar raporti në Kuvend”, ka thënë Avokati i Popullit Hilmi Jashari.

Në trend Lajme

Më shumë
Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Si ndodhi përplasja në mes Astrit Gashit dhe Afrim Cakës, pasi ky i fundit e akuzoi që fjalët i ka nga Serbia

Lajme
Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Operacion policor në tri komunat në veri, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë

Lajme
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elshani nga Octopus: Milan Radoiçiq pjesëmarrës në sulmin terrorist, Lista serbe ka humbur legjitimitetin

Elfije Boletini
Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Gërvalla: Asociacioni ka vdekur për ne dhe ndërkombëtarët

Lajme
Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Analistët serbë: Sulmi i armatosur në Banjskë debakël i politikës së Beogradit, Serbia u mund dhe u poshtërua

Lajme
Kalo në kategori