LAJMI I FUNDIT:

Autoritetet turke pretendojnë se kanë prova që Khashoggi u vra brenda konsullatës

Autoritetet turke pretendojnë se kanë prova që Khashoggi u vra brenda konsullatës

Qeveria turke pretendon se ka prova që gazetari Jamal Khashoggi ishte vrarë në konsullatën e Arabisë Saudite, pasi kritiku i autoriteteve në vendlindjen e tij, kishte shkuar për të rregulluar disa dokumente për martesë.

Reklama

Ai është filmuar nga kamerat e sigurisë duke u futur brenda ndërtesës sw konsullatës në Stamboll gjatë 2 tetorit, kurse burime të “Washington Post”, kanë thënë se ai ishte vrarë  nga pjesëtarët e sigurisë, transmeton Telegrafi.

“Zëri i inçizuar brenda konsullatës tregon se çfarë i kishte ndodhur Jamalit pasi ishte futur brenda”, ka shtuar burimi i të përditshmes amerikane “Washington Post”, medie kjo për të cilën kishte punuar edhe 59-vjeçari Khashoggi.

“Mund ta dëgjoni zërin e tij dhe të disa burrave që flisnin arabisht… Mund të dëgjohet se si është marrë në pyetje, torturuar dhe vrarë”, ka shtuar e përditshmja amerikane.

Arabia Saudite mohon kategorikisht pretendimet e zyrtarëve të qeverisë turke, duke thënë se Khashoggi kishte dalë nga ndërtesa e konsullatës në Stamboll. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Vuçiq takon përfaqësuesit e QUINT-it, thotë se është “një nga momentet më të vështira për Serbinë” – tregon se çfarë kërkoi prej tyre

Vuçiq takon përfaqësuesit e QUINT-it, thotë se është “një nga momentet më të vështira për Serbinë” – tregon se çfarë kërkoi prej tyre

Serbia
“Dëgjuam fjalë të zbrazëta nga Vuçiqi - radhën e ka BeH”: Mediumi serb me një analizë për ngjarjet në Kosovë dhe për përhapjen e mundshme të konfliktit në rajon

“Dëgjuam fjalë të zbrazëta nga Vuçiqi - radhën e ka BeH”: Mediumi serb me një analizë për ngjarjet në Kosovë dhe për përhapjen e mundshme të konfliktit në rajon

Serbia
Dy serbë nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit po trajtohen në një spital të Novi Pazarit – mediat serbe tregojnë për gjendjen e tyre

Dy serbë nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit po trajtohen në një spital të Novi Pazarit – mediat serbe tregojnë për gjendjen e tyre

Serbia
Ukrainasit publikojnë pamjet: Me HIMARS-in amerikan goditëm komandën ruse në Kherson

Ukrainasit publikojnë pamjet: Me HIMARS-in amerikan goditëm komandën ruse në Kherson

Evropa
Kadyrov publikon një video ku djali i tij ‘merr ligjin në duart e tij’ dhe rreh një adoleshent që dogji Kuranin – thotë se ‘bëri gjënë e duhur’

Kadyrov publikon një video ku djali i tij ‘merr ligjin në duart e tij’ dhe rreh një adoleshent që dogji Kuranin – thotë se ‘bëri gjënë e duhur’

Botë
Kalo në kategori