LAJMI I FUNDIT:

Autoritetet ruse nuk po ia dorëzojnë familjarëve trupin e pajetë të Navalnyt – ceremonia e varrimit mund të shtyhet për disa orë

Autoritetet ruse nuk po ia dorëzojnë familjarëve trupin e pajetë të Navalnyt – ceremonia e varrimit mund të shtyhet për disa orë

Trupi i Alexei Navalnyt nuk është lëshuar për ceremoninë lamtumirëse, ka njoftuar zëdhënësja e tij duke paralajmëruar për vonesa të mundshme.

Në një mesazh të shkruar në platformën X, Kira Yarmysh tha se “të afërmit kanë qenë në morg në orën 10 të mëngjesit, kur edhe supozohej t’u jepej trupi i Navalnyt. Trupi ende nuk është liruar nga morgu”.

Varrimi i Alexei Navalnyt, kompanitë mortore po refuzojnë bartjen e trupit të pajetë pasi kanë marrë kërcënime
Lexo po ashtu Varrimi i Alexei Navalnyt, kompanitë mortore po refuzojnë bartjen e trupit të pajetë pasi kanë marrë kërcënime

Sipas zëdhënëses së kritikut më të madh të presidentit rus, Vladimir Putin, orari i ceremonisë së varrimit “nuk ka ndryshuar ende, por mund të ketë vonesa”, shkruan skynews.

Ndryshe, raportohet se shumë forca policore janë dërguar në vendin ku do të fillojë ceremonia e varrimit të opozitarit rus. Kjo pasi autoritetet ruse kanë kërkuar që ceremonia e varrimit të 47-vjeçarit të kryhet në mënyrë private dhe pa ndonjë tubim të madh.

Rusët nuk i frikësohen kërcënimeve të Putinit, marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të Navalnyt - Kremlini dërgon forca të shumta policore në Kishë
Lexo po ashtu Rusët nuk i frikësohen kërcënimeve të Putinit, marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të Navalnyt - Kremlini dërgon forca të shumta policore në Kishë

Megjithatë, shumë njerëz kanë filluar të mblidhen për t’i dhënë lamtumirën e fundit.

Ndryshe, kompanitë mortore është raportuar se kanë refuzuar të bartin trupin e pajetë shkaku i kërcënimeve të shumta. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Biden shkakton sërish polemika me lëvizjet, tani në Samitin e G7

Biden shkakton sërish polemika me lëvizjet, tani në Samitin e G7

Evropa
Panik në Rusi pas sanksioneve të reja amerikane - rusët krijojnë radhë të gjata para bankave

Panik në Rusi pas sanksioneve të reja amerikane - rusët krijojnë radhë të gjata para bankave

Evropa
Rusia pësoi humbje 'astronomike' gjatë ofensivës së Kharkiv - ka thënë një zyrtar i NATO-s

Rusia pësoi humbje 'astronomike' gjatë ofensivës së Kharkiv - ka thënë një zyrtar i NATO-s

Botë
NASA publikoi gabimisht një video nga Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor dhe shkaktoi shumë spekulime

NASA publikoi gabimisht një video nga Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor dhe shkaktoi shumë spekulime

Botë
Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë - llogariten si më të fortat deri më tani kundër sistemit financiar

Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë - llogariten si më të fortat deri më tani kundër sistemit financiar

Evropa
Hamasi nuk e di sesa pengje janë ende gjallë në Gaza

Hamasi nuk e di sesa pengje janë ende gjallë në Gaza

Azia
Kalo në kategori