LAJMI I FUNDIT:

Atletico Madrid pret Borussia Dortmundin, formacionet zyrtare

Atletico Madrid pret Borussia Dortmundin, formacionet zyrtare

Atletico Madridi pret Borussia Dortmundin në “Wanda Metropolitano” në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Spanjollët arritën në këtë fazë pasi eliminuan Interin, ndërsa gjermanët ishin më të mirë se PSV në dy ndeshje.


Diego Simeone do të luajë me Alvaro Moratan dhe Antoine Griezmannin në sulm në këtë përballje.

Në anën tjetër Edin Terzic i ka besuar sulmin Karim Adeyemit, Jadon Sanchos dhe Niclas Fullkrugut.

Ndeshja fillon në ora 21:00 dhe të dy skuadrat do të luftojë që të marrin një rezultat sa më të favorshëm.


Atletico Madrid: Oblak, Gimenez, Witsel, Azpilicueta, Lino, Molina, Llorente, Koke, De Paul, Morata, Griezmann.

Borussia Dortmund: Kobel, Schlotterbeck, Nmecha, Sancho, Fullkrug, Mullmes, Sabitzer, Maatsen, Can, Ryerson, Adeyemi.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori