LAJMI I FUNDIT:

Asgjë nuk është befasuese për disa “Ekspertë”, jo pak e parashikuan edhe dramën Portugali 3-2 Ganë

Asgjë nuk është befasuese për disa “Ekspertë”, jo pak e parashikuan edhe dramën Portugali 3-2 Ganë

Përfaqësuesja e Portugalisë fitoi me rezultat 3-2 ndaj asaj të Ganës në ndeshjen e tyre të parë në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Reklama

Këtë ndeshje dramatike e bënë emocionuese për lexuesit e Telegrafit, edhe loja “Eksperti” e përkrahur nga Birra Peja dhe Go+.

Nga mbi 3583 persona që e parashikuan këtë ndeshje, pjesa më e madhe parashikuan fitoren e ekipit të Cristiano Ronaldos, por 47 nga ata u treguan të saktë edhe në rezultat.

Foto: Parashikimet e ndeshjes Portugali -Ganë në lojën “Eksperti” në Telegrafi.com/Prsc

Dy ndeshjet tjera të ditës Zvicra 1-0 Kamerun (nga 3495 parashikime, 773 ishin të saktë me rezultat) dhe Uruguai 0-0 Kosta Rika (nga 3545 parashikime, 92 ishin të saktë me rezultat).

Foto: Renditja momentale e pjesëmarrësve në lojën e Telegrafi.com, “Eksperti”/Prsc

Shpërblimet:

Çdo ditë kemi tre shpërblime ditore nga Birra Peja dhe Go+, fituesit shpallën në Facebook të Telegrafi Sport dhe në renditjen ditore te Eksperti.

Ndërsa, në fund të Katar 2022, do të mblidhen pikët e të gjitha parashikimeve dhe tre Ekspertët me më së shumti pikë do të përfitojnë njërën prej 3 shpërblimeve kryesore që dhurohen nga Birra Peja dhe GO+, siç janë:

iPhone 14 Pro

TV

Trotinet Elektrik

Nga vendi i katër deri në vendin e 20-të, do të marrin pako Birra Peja ose GO+.


Numërimi i pikëve:

Telegrafi vlerëson çdo parashikim të saktë tuajin me maksimum 6 (gjashtë) pikë. Parashikimi i saktë i rezultatit vlerësohet me 4 pikë, parashikimi i fituesit të ndeshjes vlerësohet me 2 pikë.

Ekspertët që kanë pikë të barabarta, fituesi do të zgjidhet nëpërmjet shortit.


Rregullat e lojës shpërblyese:

Një llogari reale për person

Për të tërhequr shpërblimin, ju duhet një dokument identifikues (ID).

Stafi i Telegrafi.com nuk do të marrë pjesë në lojën shpërblyese dhe transparenca do të jetë maksimale. Luaj dhe fito, kliko këtu. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Ligue 1
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Kalo në kategori