LAJMI I FUNDIT:

Aseksualët e shijojnë masturbimin dhe fantazitë seksuale, por nuk joshen seksualisht nga tjerët

Aseksualët e shijojnë masturbimin dhe fantazitë seksuale, por nuk joshen seksualisht nga tjerët
Reklama

Aseksualët janë individët të cilët identifikohen si persona që nuk joshen seksualisht nga njerëzit – pavarësisht gjinisë. Përderisa shumica mund të mendojnë se aseksualët nuk posedojnë fare seksualitet, një studim i fundit tregon se kjo dukuri është paksa e keqkuptuar.

Sipas anketimit me individë të cilët janë aseksualë, ky grup i njerëzve ka fantazi seksuale dhe e shijojnë masturbimin, pavarësisht se nuk janë të interesuar të bëjnë seks me një person tjetër, transmeton Telegrafi.


Studimi me 351 individë aseksualë ka zbuluar se thuajse gjysma e femrave aseksuale dhe 75 për qind e meshkujve aseksualë masturbojnë dhe kanë fantazi seksuale.

“Një individ aseksual mund të mos ndjejë joshje seksuale nga një individ tjetër, por kjo nuk do të thotë se nuk kanë fantazi seksuale”, kanë konkluduar hulumtuesit.

Studimi, jo vetëm që ka konfirmuar se aseksualët kanë fantazi seksuale, por fantazitë e tyre nuk janë aspak të ndryshme nga ato të personave seksualë. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Tri shenjat e horoskopit që pritet të përjetojnë ndryshime të mëdha deri në fund të vitit

Tri shenjat e horoskopit që pritet të përjetojnë ndryshime të mëdha deri në fund të vitit

Astrologji
Pastron mirë dritaret, do t'i bëjë të shkëlqejnë: Nuk është as uthull, as sodë buke

Pastron mirë dritaret, do t'i bëjë të shkëlqejnë: Nuk është as uthull, as sodë buke

Bëje vet
Brusha e dhëmbëve preferohet të lahet mirë një herë në javë

Brusha e dhëmbëve preferohet të lahet mirë një herë në javë

Këshilla Lifestyle
Duke përdorur këta përbërës natyralë, bimët në shtëpinë tuaj do të rriten më shpejt

Duke përdorur këta përbërës natyralë, bimët në shtëpinë tuaj do të rriten më shpejt

Lule
Tri ngjyra do të dominojnë në vitin 2024 për mirëqenien në shtëpinë tuaj

Tri ngjyra do të dominojnë në vitin 2024 për mirëqenien në shtëpinë tuaj

Këshilla dhe ide
Pesë shenjat e horoskopit që kanë gjasa më të mira për t'u martuar në vitin 2024

Pesë shenjat e horoskopit që kanë gjasa më të mira për t'u martuar në vitin 2024

Astrologji
Kalo në kategori