LAJMI I FUNDIT:

Arrin Firefox 120, opsionet e reja do të gëzojnë përdoruesit

Arrin Firefox 120, opsionet e reja do të gëzojnë përdoruesit

Mozilla ka lansuar versionin Firefox 120 të shfletuesit të saj të internetit, i cili tani është i disponueshëm në të gjitha platformat e mbështetura.

Firefox 120 sjell mundësinë e kopjimit të linçeve pa parametra gjurmimi. Përveç kësaj, ka kontrolle globale të privatësisë që njoftojnë faqet se një përdorues nuk dëshiron që të dhënat e tyre të ndahen, transmeton Telegrafi.

Një nga ndryshimet është një bllokues i banerëve të cookie-ve për përdoruesit në Gjermani. Ekziston gjithashtu mbështetje për përmirësimet e ‘picture-in-picture’ dhe veçori të tjera.

Versioni 120 për Firefox është i disponueshëm nga faqja zyrtare e Mozilla-s dhe ka udhëzues zhvilluesish, arnime sigurie dhe më shumë.

Firefox-i përditësohet automatikisht ndërmjet rinisjes së shfletuesit, por përdoruesit mund të instalojnë manualisht një përditësim duke shkuar te seksioni rreth të menysë kryesore. /Telegrafi/