LAJMI I FUNDIT:

Arrestohet shoferi i BMW-së në Prishtinë që u bë viral në internet – policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Arrestohet shoferi i BMW-së në Prishtinë që u bë viral në internet – policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Në rrjetet sociale është publikuar momenti kur merimanga sekuestron një veturë “BMW ngjyrë e gjelbër.

Reklama

Drejtuesi i saj, R.H., që një kohë kishte shqetësuar qytetarët e kryeqytetit me lëvizje e me muzikë të lartë, duke lëshuar këngën “Papi Chulo”.

Të entjen 34-vjeçari, u ndalua nga njësiti i trafikut rrugor në Prishtinë.

Sipas Policisë, ndaj tij figurojnë 225 gjoba për kundërvatje të ndryshme në trafik.

“Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëmNë rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar një video-incizim në të cilën vërehet, se si në magjistralen Prishtinë -Podujevë, në kryqëzimin në fshatin Leban, ngasësi i automjetit të tipit BMW ngjyrë e gjelbër, bënë lëvizje të rrezikshme me automjetin në fjalë dhe rrezikon seriozisht pjesmarrësit tjerë në trafik.

Ngasësi i automjetit R.H, mashkull, 34 vjeç, është identifikuar sot nga ana e policisë dhe i njëjti është shoqruar në Stacionin Policor Veriu Prishtinë. Pas verifikimit në të dhënat e policisë, ka rezultuar se personit në fjalë i figurojnë 225 gjoba”, thuhet në njoftim.

Personi i dyshuar pas intervistimit dhe përfundimit të procedurave të nevojshme policore, me vendim të prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje për veprën “ Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm” si dhe është sekuestruar përkohsisht automjeti./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Snajperistët e FSK-së arrijnë rezultate të larta në garën në Turqi

Snajperistët e FSK-së arrijnë rezultate të larta në garën në Turqi

Lajme
KFOR-i duke ofruar siguri, serbët në protesta e kryetarët në punën e tyre - një ditë në Zveçan dhe Zubin Potok

KFOR-i duke ofruar siguri, serbët në protesta e kryetarët në punën e tyre - një ditë në Zveçan dhe Zubin Potok

Elfije Boletini
Osmani në takim lamtumirës me shefin e EULEX-it, e dekoron me medaljen presidenciale

Osmani në takim lamtumirës me shefin e EULEX-it, e dekoron me medaljen presidenciale

Lajme
Kurti nga Kroacia: Në veri po merremi me ekstremistë të dhunshëm që admirojnë Millosheviqin e Putinin

Kurti nga Kroacia: Në veri po merremi me ekstremistë të dhunshëm që admirojnë Millosheviqin e Putinin

Lajme
Komuniteti Shqiptaro-Amerikan i kërkon Sekretarit amerikan Antony Blinken mbështetje për Kosovën

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan i kërkon Sekretarit amerikan Antony Blinken mbështetje për Kosovën

Lajme
Valbonë Mehmeti shpallet

Valbonë Mehmeti shpallet "shkencëtare e vitit 2022"

Lajme
Kalo në kategori