LAJMI I FUNDIT:

Arrestimi i Belerit, Dendias me mision në Bruksel, takon Xhaçkën dhe ministrat e jashtëm të BE-së

Arrestimi i Belerit, Dendias me mision në Bruksel, takon Xhaçkën dhe ministrat e jashtëm të BE-së

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias ka takuar sot Ministren e Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka gjatë takimin e Këshillit të Ministrave të Jashtëm të BE-së që po mbahet këtë të hënë në Bruksel.

Përmes një postimi në Twitter, Dendias ka rikthyer dhe njëherë në vëmendje arrestimin e kandidatit fitues të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Himarën, Fredi Beleri.


“Në margjinat e takimit të sotëm të BE në Bruksel, u takova me homologen e Shqipërisë Olta Xhaçka. Në diskutim u ngrit edhe çështja që ka të bëjë me kryetarin e zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri”, tha Dendias.

Në një reagim në Twitter më herët, Dendias thekson se do ta ngrejë çështjen e ndalimit të Belerit dhe në punimet e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së.

“Sot do të diskutojmë me kolegët në Këshill për çështjen e Ballkanit Perëndimor. Kështu do të kem mundësinë të ngre qartë çështjen e ndalimit të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë Himarë, Fredi Beleri. Gjithashtu do të takohem me homologun tim shqiptar. Mendoj se do të jetë një bisedë shumë interesante” , tha Nikos Dendias.

Arrestimi i Belerit, Dendias me mision në Bruksel, takon Xhaçkën dhe ministrat e jashtëm të BE-së
Lexo po ashtu Arrestimi i Belerit, Dendias me mision në Bruksel, takon Xhaçkën dhe ministrat e jashtëm të BE-së

Ministri grek nuk ka dhënë detaje të tjera rreth takimit me minister e Jashtme shqiptare, ndërkohë që pritet edhe një reagim nga Xhaçka. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Lajme
Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në listën e të kërkuarve, njoftimi i INTERPOL-it dhe “gjykimi në mungesë”

Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në listën e të kërkuarve, njoftimi i INTERPOL-it dhe “gjykimi në mungesë”

Lajme
Jo vetëm Radoiçiqi me 11 shokë, por edhe 20 serbë në listën e kuqe të fletarrestimeve të INTERPOL-it

Jo vetëm Radoiçiqi me 11 shokë, por edhe 20 serbë në listën e kuqe të fletarrestimeve të INTERPOL-it

Drejtësi
Kjo është gjendja e rrugëve që shpiejnë në vendkalimet kufitare

Kjo është gjendja e rrugëve që shpiejnë në vendkalimet kufitare

Lajme
Arbnora Idrizi sërish në librin e Guiness, këtë herë me mozaikun e flamurit

Arbnora Idrizi sërish në librin e Guiness, këtë herë me mozaikun e flamurit

Lajme
Apeli vërteton vendimin e Themelores për anulimin e vendimit të Qeverisë për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

Apeli vërteton vendimin e Themelores për anulimin e vendimit të Qeverisë për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

Drejtësi
Kalo në kategori