LAJMI I FUNDIT:

Arona Krasniqi: Jemi shumë të motivuara për Evropianin e hendbollit

Arona Krasniqi: Jemi shumë të motivuara për Evropianin e hendbollit
(Foto: kosovahandball.info)

Pivotja Arona Krasniqi është prej lojtareve të rëndësishme të Kosovës U-19 që po përgatitet për Kampionatin Evropian që prej 8 deri më 16 korrik mbahet në Prishtinë. Ajo është ende vetëm 16 vjeçare dhe llogaritet shpresë e hendbollit kosovar.

Më herët këtë vit ajo kishte fituar rastin të ushtronte me Kombëtaren A, ndërsa tani është e grumbulluar me Kosovën U-19.

Pos që ndihet e privilegjuar, Arona e di se përgjegjësia është më e madhe për faktin që Evropiani mbahet në Prishtinë.

“Po vazhdojmë përgatitjet intensive për Kampionatin Evropian që do të mbahet në Prishtinë. Jemi të motivuara për këtë ngjarje të madhe sportive që do të mbahet në vendin tonë. Fakti se Evropiani mbahet te ne, do të jetë edhe një motiv shtesë. Presim përkrahje të tifozëve dhe hendbolldashësve”, ka thënë Arona Krasniqi.

Ajo e di që nuk do të jetë lehtë në Evropianin e Divizionit B.

“Shpresojmë se do të bëjmë më të mirën për Kombëtaren tonë. Jemi shumë të motivuara dhe paraqitja para tifozëve tanë na jep edhe më tepër përgjegjësi. Grupin nuk e kemi të lehtë, por natyrisht do të japim maksimumin”, ka shtuar Arona.

Ajo është falënderuese që fitoi rastin të ushtrojë me lojtaret e Kombëtares së Kosovës. Përvojën e fituar në stërvitje me to do ta vë në shërbim të Kombëtares U-19.

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori