Apple prezantoi zyrtarisht AirTags në ngjarjen e saj të madhe për shtyp dje, ndërsa gjiganti amerikan i teknologjisë gjithashtu lëshoi një video promovuese për pajisjet e saj gjurmuese të cilat mund t’i shihni më poshtë.

AirTags do të punojnë me aplikacionin FindMy të Apple dhe ato mund të bashkëngjiten në një gamë të gjerë gjërash si çelësa, portofol dhe gjëra të tjera me rëndësi.

AirTags të reja do të dalin në shitje këtë muaj dhe ato do të kushtojnë 29 dollarë për një palë të vetme ose 99 dollarë për një set prej katër AirTags.