LAJMI I FUNDIT:

Apple mund të prezantojë “disa” Mac në WWDC

Apple mund të prezantojë “disa” Mac në WWDC

Apple mund të ketë një Konferencë mjaft të madhe botërore të zhvilluesve javën e ardhshme.

Reklama

Kështu së paku parashikon Mark Gurman i Bloomberg, përcjell Telegrafi.

Përveç kufjeve të përfolura të realitetit të përzier dhe përditësimeve të zakonshme të sistemeve të saj operative, Gurman pret që Apple të fokusohet në “disa” Mac të rinj në këtë ngjarje.

Gurman ka raportuar tashmë se një MacBook Air me një ekran më të madh 15 inç dhe çip M2 është në “përpunim” dhe duket e mundur që mund të jetë një nga yjet e shfaqjes WWDC.

Apple zbuloi Air 13-inç të ridizajnuar të pajisur me M2 në WWDC të vitit të kaluar, kështu që nuk është jashtë sferës së mundësisë që Apple të përdorë edhe një herë ngjarjen për të prezantuar një Air më të madh.

Për fat të mirë, nuk duhet të presim gjatë për të parë se çfarë “ka gatuar” Apple pasi eventi kryesor i WWDC është planifikuar për të hënën, më 5 qershor. /Telegrafi/